LEJUPLĀDĒT SPORTA VEIDU NOLIKUMU

Komandām

Tradicionālo sporta veidu turnīri

Tradicionālo sporta veidu turnīru sākums būs 14. jūnija plkst. 19.00, bet turpinājums būs 15. jūnijā no 10.00 – 18.00.

 • Volejbols (4 cilv., 2 vīr. un 2 siev.) – spēle norisinās pēc tradicionālajiem volejbola noteikumiem.
 • Futbols (spēlē tikai vīr., 5 vīr.) – spēle norisinās pēc tradicionālajiem futbola noteikumiem.
 • Strītbols (3 cilv., 2 vīr. un 1 siev.) – spēle norisinās pēc tradicionālajiem strītbola noteikumiem.

Uzņēmumiem, kuri ir reģistrējušies dalībai sporta un izklaides festivālā “Bizfests”, nepieciešams pieteikties tradicionālo sporta veidu turnīriem šeit: https://ej.uz/bizfests_sports

Turnīru apakšgrupu izloze notiks 7. jūnija kapteiņu sapulcē.

Pārējos komandu un individuālajos sporta veidos uzņēmumi varēs piedalīties bez iepriekšējas reģistrācijas neierobežotu skaitu reižu, bet kopvērtējumā tiks ieskaitīta tikai pirmā dalības reize.

Komandu sporta veidi

 1. Tautas bumba (spēlē tikai siev., 6 siev.) – spēle norisinās pēc tradicionālajiem tautas bumbas noteikumiem.
 2. Lielais teniss (2 cilv.) – klasiskā tenisa spēle, kurā piedalās divas komandas, katrā pa divi cilvēkiem. Spēle norisinās pēc turnīra -1 sistēmas.
 3. Lidotājs (5 cilv.) – norobežotā laukumā atrodas dažādi priekšmeti. Viens dalībnieks ir iekārts alpīnistu sitēmā virs norobežotā laukuma, bet pārējie komandas dalībnieki to vada, pievelkot vai atlaižot virves. Uzdevums – pēc iespējas ātrāk nepieskaroties zemei savākt visus priekšmetus. Komandas sadarbības uzdevums.
 4. Nabas saite (4 cilv.) – komandas dalībnieki veic vairākus veiklības uzdevumus, saistīti kopā. Veiksmīgu rezultātu nodrošinās laba savstarpēja sapratne. Veiklības un sadarbības uzdevums.
 5. Lauku kartings (3 cilv.) – brauciens ar neparastu auto, kura dzinēja jauda ir divi cilvēkspēki. Veiklības un spēka atrakcija.
 6. Vingrotava (4 cilv.) – dalībnieku uzdevums veikt vairākus spēka vingrinājumus un uzrādīt pēc iespējas ātrāku laiku. Vingrinājumu piemēri – 20 atspiešanās, 20 pietupieni, 60 m skrējiens, nesot komandas biedru. Spēka atrakcija.
 7. Kosmonauti (6 cilv.) – komandas uzdevums nogādāt lielo raķeti līdz kosmosam. Lai to paveiktu, komanadai ir jāpārvar dažādi šķēršļi. Veiklības atrakcija.
 8. Ūdens spilvens (3 cilv.)– komandas uzdevums, savākt vairākus priekšmetus atbilstošas krāsas grozos. Pārvietošanās laukums – milzīgs spilvens, kas pildīts ar ūdeni.
 9. Breksīts tīklā (4 cilv.) – daļa komandas ar nostieptu tīklu met lielo vingrošanas bumbu, bet otra komandas daļa ar tādu pašu tīklu to cenšas uztvert. Šādā veidā komandas veic noteiktu distanci no starta līdz finišam. Veiklības atrakcija.
 10. Velkonis (4 cilv.) – atrakcijas dalībnieks pārvietojas pa ūdeni ar neparastu peldlīdzekli, bet pārējie komandas dalībnieki ar virvi var ātri to izvilkt krastā. Uzdevums nogādāt krastā vairākus ūdenī novietotus priekšmetus. Veiklības atrakcija.

Individuālie sporta veidi

 1. Spēka metiens – klasiskais hokeja metiens vārtos. Tiek mērīts metiena spēks. Spēka atrakcija.
 2. Beisbols – dalībnieks cenšas trāpīt vairākas bumbas vārtos, sitot tās ar beisbola nūju. Veiklības un precizitātes atrakcija.
 3. Formīgs cilvēks – dalībnieka uzdevums atdarināt pozu, kas attēlota uz fona sienām. Veiklības un ātruma atrakcija.
 4. Smaga nasta – izmantojot lielos nēšus, dalībnieks cenšas pēc iespējas ātrāk nogādāt smago kravu līdz finišam. Spēka atrakcija.
 5. Futbolgolfs – divu klasisku spēļu apvienošana vienā. Sperot futbola bumbu, tā ir jātrāpa secīgi izvietotos mērķos. Precizitātes atrakcija.
 6. Troņu spēles – atrakcijas dalībnieks sēž uz neparasta “troņa” un cenšas nokļūt līdz finišam pievelkoties ar virvi. Veiklības atrakcija.
 7. Šautriņas – lielformāta šautriņu mešana mērķī. Dalībniekam ir dots noteikts kontrollaiks. Precizitātes atrakcija.
 8. Klaviatūra – dalībnieka uzdevums salikt puzli – labi zināmo datora klaviatūru. Ātras domāšanas atrakcija.
 9. Pastnieks – brauciens ar velosipēdu, pārvarot dažādus šķēršļus ar mērķi nogādāt vēstules līdz pastkastītei.
 10. Sērkociņi – izmantojot lielformāta sērkociņus ir jāsaliek noteiktas figūras un matemātiskas darbības. Ātras domāšanas un atmiņas atrakcija.

Sporta spēļu noslēdzošā aktivitāte

Lielā stafete (6 cilv.) – komandas veic stafeti, kas sastāv no vairākiem posmiem. Katrā stafetes posmā ir jāveic kāds uzdevums. Katra komanda startē tikai vienu reizi. Stafete tiek veikta uz laiku.